DE AGOSTINI W POLSCE

De Agostini pojawiło się w Polsce w 1993 roku jako pierwszy na naszym rynku wydawca serii do kolekcjonowania. W 1994 roku została wydana pierwsza kolekcja De Agostini „Dinozaury”, która natychmiast podbiła serca czytelników. W ten sposób zapoczątkowana została kariera pism kolekcjonerskich na polskim rynku wydawniczym. Kolekcje De Agostini jako pierwsze były wydawane  wraz z atrakcyjnymi dodatkami w postaci płyt CD i DVD, edukacyjnych modeli i okazów, CD-ROM-ów itp.

Kilkanaście lat po debiucie w Polsce De Agostini konsekwentnie umacnia pozycję lidera na rynku pism hobbystycznych, kolekcjonerskich i edukacyjnych, tworzonych dla różnych grup czytelniczych. Ponadstuletnia tradycja zobowiązuje, dlatego wydawca konsekwentnie wybiera do współpracy wyłącznie uznanych autorów, tłumaczy i ekspertów merytorycznych, a zdjęcia do swoich publikacji wyszukuje w cieszących się renomą agencjach i archiwach fotograficznych. Wiele kolekcji powstaje w ścisłej współpracy z renomowanymi producentami, wydawnictwami i studiami filmowymi - kreatorami kultowych marek współczesnej pop-kultury, takimi jak Disney, Warner Bros, New Line Cinema, Lucasfilm czy Universal Studios.

Wydawnictwo De Agostini Polska ma w swoim portfolio już ponad 100 kolekcji i każdego roku poszerza je o nowe, skierowane do różnych grup odbiorców: encyklopedie, leksykony, serie filmowe i książkowe, hobbystyczne i edukacyjne. 

De Agostini Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, Ul. Piękna 24/26A lok. 32, 00-549 Warszawa, wpisana jest do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy pod numerem: KRS 0000037922. NIP 522-010-01-95, kapitał zakładowy: 50 000,00 PLN

 
 
 
CMS: Ariadne Content Manager